Ufuk KAHRAMAN
Altınordu FK Teknik Direktörü
MERHABA BÜYÜK ALTINORDU AİLESİ

Altınordu FK organizasyonun uzun süredir içinde yer alan ve şu anda yarışmacı olan A Takımımızın Teknik Direktörü Ufuk Kahraman olarak resmi sitemizden sizlere “MERHABA” diyorum.


2 Haziran 2022, Perşembe
Altınordu FK organizasyonun uzun süredir içinde yer alan ve şu anda yarışmacı olan A Takımımızın Teknik Direktörü Ufuk Kahraman olarak resmi sitemizden sizlere “MERHABA” diyorum. 

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan'ın 1999 yılında ilk görüştüğümde “Ufuk Hocam çelik gibi olmalısın” sözleri hala kulağımda ve bana teknik direktörlük görevini verdiğini açıkladığında  aynı cümlelerini yine hatırlattı. 
Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ile ilk tanıştığımız günden beri aynı azim ve kararlılıkla çalıştım ve çalışmaya da devam edeceğim. Ekibimle, Altınordu FK’nın belirlemiş olduğu misyon ve vizyon ile çalışmaya devam edip bu toprakların çocuklarına önce kulübümüzde, sonra da yurt dışında onların ülkemizi temsil etmeleri için var gücümüzle çalışacağız. 
Başkanımız bu ülkenin topraklarından nasıl futbolcu yetiştiriyorsa aynı şekilde antrenörünü de yetiştireceğini açıklamıştı.
Bunun ilk temsilcisi olarak çok şey öğrendiğim Hüseyin Eroğlu’ndan bu görevi devraldım. 

İzmirspor, Salihlispor, Bucaspor, Manisaspor ve Aliağa Belediyespor’da futbol oynadıktan sonra,Celal Bayar Üniversitesi BESYO ANTRENÖRLÜK bölümünü bitirdim. İzmirspor ve Bucaspor’da Akademi Antrenörlüğü ve 2012 yılından beri de Altınordu A Takımımızda takım  antrenörü olarak görev yaptım  ve UEFA PRO lisans sahibiyim.

Şimdi artık A Takımımızın başarısı için değerli EKİBİM ile birlikte ter dökeceğim.

HÜSEYİN HOCAMA TEŞEKKÜRLER…

Uzun yıllardır beraber görev yaptığım Hüseyin Eroğlu’na buradan bir kez daha teşekkür etmek isterim. 
Hüseyin Hoca zaten Altınordu ile özdeşleşen bir isimdi , artık yeni bir yola çıktı. 
Kendini sürekli geliştiren Hüseyin Eroğlu’nun gelecek yıllarda çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum.
Ona yolun açık olsun hocam diyorum. Senin bıraktığın emaneti daha iyi yerlere taşıyacağımıza hiç şüphen olmasın. 
Altınordumuza ve bana kattığın her değer için teşekkürler. 

BİZİM MİSYONUMUZ BELLİ.

Misyonumuzun açılımındaki  “Bu toprakların çocuklarına spor yaptırmak“ cümlesinin altını doldurmak istiyorum.

Türkiye’de ve dünyada örnek gösterilen bir tesisleşmeye sahibiz.

*A TAKIM
BEYTULLAH BALİÇ YERLEŞKESİ
İSMET ORHUN  BİLGE TESİSLERİ

*ALFA “AKADEMİ”
METİN OKTAY YERLEŞKESİ

*YAFO “ YEŞİLYURT MERKEZ FUTBOL OKULU”
SAİT ALTINORDU YERLEŞKESİ

Şu anda 51 il 122  ilçemizde tam 17 Bin’e yakın sporcumuz bulunuyor ve bu çocuklarımızın denetimini takip eden direktörlerimiz ve antrenörlerimiz bünyemizde çok sıkı ve detaylı bir şekilde  çalışıyor.

Sait ALTINORDU yerleşkemizde 400 elit, 1000’e yakın spor okulu futbolcumuz  eğitim alıyor.

A TAKIMIMIZIN OYUNCU DEPOSU…

A Takımımızın oyuncusu deposu olarak niteleyeceğim ve bizim çok önem verdiğimiz ALTINORDU FUTBOL AKADEMİSİ (ALFA)

Kendi idmanlarımız ve maçlarımızdan fırsat buldukça gerek antrenmanları gerekse maçlarını yerinde takip ettiğim gençlerin gelişimini görmek beni çok mutlu ediyor. 
ALFA’da değişik yaş kategorilerindeyken izlediğimiz genç yeteneklerin ilk hedefi olan A Takıma yükselme inanç ve azimlerini yakından görebiliyoruz. 
Daha henüz 13 yaşındayken ALFA’da ileri futbol eğitimi alan gençler U14, U15, U16, U17, U19 kategorilerinde forma giyerek kendilerini göstermeye çalışıyor.
ALFA’da ileri futbol eğitimi alan gençler, bu yaş kategorilerinin hepsinde forma giydikten sonra A Takıma alınacaklar diye bir kural yok. Gelecek gördüğümüz oyuncularımız, bazen U17 Takımımızda forma giyerken A Takımla birlikte idmanlara çıkıp maçlarda bile görev alabiliyorlar.
A Takımımızın iskeletini oluşturduğumuz Öz Kaynak Sistemi oyuncularımız bizim geleceğimiz, biz de bu geleceğe en iyi şekilde sahip çıkmak için onları yerinde izleyip gelişimlerini her zaman takip ettik ve etmeye de devam edeceğiz. 

Geçmiş yıllarda nasıl buradan Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Berke Özer, Ravil Tagir,Oğulcan Ülgün, Barış ve Kerim Alıcı, Burak İnce, Enis Destan çıktıysa; bundan sonra da  Emircan Gürlük,Sami Satılmış,Furkan Metin,Serhat Öztaşdelen ve daha birçok genç yeteneklerimiz çok iyi noktalara gelecektir.

Burada dikkat çekmek istediğim ALTINORDU organizasyonunun temelinin ne kadar sağlam ve geniş bir alt yapıya  ve öz kaynağa sahip olduğudur.
Bu sağlam temel üzerine her yıl güvenli bir şekilde eklediğimiz her fidan, ”ÇOCUKLARIMIZ” yarınlara daha güvenli bakmamızı sağlıyor.

Bu misyonunun getirdiği doğal yeteneklerin gelişiminde  ileri düzey eğitiminin altını doldurmak istiyorum.
ALTINORDU Teknik ekibi ve organizasyonu  olarak; “ Değişmeyen, dönüşmeyen, kendini yenilemeyen kaybetmeye mahkumdur “ prensibini benimseyip futbolun yeni trendlerini takip ederek sistem içeresinde çözümü bulunan prensiplerimizi değiştirerek ve yenileyerek, çarkın devam etmesine özen gösteriyoruz.
Bu şekilde  profesyonel düzeyde yetiştirici ve yarışmacı misyonumuzu üst seviyede tutmaya çalışıyoruz.
Oyun felsefemizde takım oyuncularımıza  özel görevler yükleyerek hem onların bireysel gelişimine katkıda bulunuyor ve diğer taraftan da oyun kurguları yaratarak oyun karakterimizin gelişmesini sağlıyoruz.
Kurum içinde  bir çok görev alanı içerisinde bulunan çalışanlarımız, Sağlık Ekibi, Psikologlarımız, Medya ekibimiz ve bireysel antrenörlerimiz  ile sıkı bir halka oluşturup ileri düzey sporcu eğitimini destekliyoruz.

ALTINORDU organizasyonu olarak Öz kaynak sisteminin Türk futbolunun geleceği olduğu farkındalığını, herkese aşılamak için var gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz.

Türk gençlerine inanıyor, güveniyor , onlara fırsat eşitliği sağlıyor ve “Yerelden Evrensele” mottomuzu yerine getirmeye çalışıyoruz .